Esküvői fátyol viselése teszi teljessé a tökéletes menyasszonyi megjelenést.
1.Catedral csipke szegélyű fátyol. Fésűvel rögzíthető.1,50 méter hosszú.
2. 2,5m hosszú fehér fátyol virágmintás flitteres díszítéssel
3. Vintage stílusú finom fátyol tüll,csipkevirág és gyöngy díszítéssel
Két oldalán csipeszes csat van,azzal rögzíthető.
Hossza:75cm
Csipkevirágok átmérője:6 cm
Milyen legyen a menyasszonyi fátyol?
A fátyolnak tökéletesen passzolnia kell a ruhához, a frizurához, arcformához, valamint figyelembe kell venni az esküvő stílusát is. Először a ruhához illő fátyol színét kell kiválasztani, ami többnyire fehér vagy ekrü színű. Lehet mintás, csipkés, több rétegű, szaténnal szegélyezett szélű, vagy készülhet teljesen egyszerű tüllből. A lényeg, hogy ne a fátyol domináljon, ne nyomja el a ruha szépségét.
Meg kell határozni a fátyol hosszát. Ha templomi esküvő lesz, akkor a látványos földig érő, vagy még hosszabb menyasszonyi fátyol, ami igen teátrális hatást kelthet, ahogyan maga mögött húzza a bevonuláskor. Ha uszályos ruhát fog viselni az ara a nagy napon, a fátyol hossza nem haladhatja meg az uszály méretét. Ha a menyasszonyi ruha nem takarja a vállakat, vagy hátul mélyen kivágott, olyan fátylat érdemes választani, ami elfedi a hátat, a vállakat és a karokat .
A vállig érő fátyol amellett, hogy igen dekoratív, kiemeli a ruha szépségét, kényelmes és nem akadályozza a menyasszonyt a mozgásban. A hagyományokat idézve, a tisztaságot, ártatlanságot szimbolizálva a fátyol elfedheti a menyasszony arcát a templomi szertartás alatt, melyet majd a vőlegény hajt fel a hitvesi csók előtt.
A fátylat többnyire a kontyhoz rögzítik, ami kerülhet a fejtetőre, hátra vagy egészen le a tarkóra is. Bármelyik fátylat is választja a menyasszony, fontos, hogy ne csak attraktív, de stabil legyen és kényelmesen viselhető.